Bigl.ua
Розпочати розмову

Порядок роботи із зверненнями щодо захисту прав інтелектуальної власності

Порядок роботи із зверненнями щодо захисту прав інтелектуальної власності

Публікація інформації (контенту) на маркетплейсі Bigl.ua (далі - «Маркетплейс») повинна здійснюватися у повній відповідності з вимогами чинного законодавства України, положень Угоди користувача (https://bigl.ua/ua/terms_of_use), Правил розміщення інформації на маркетплейсі https://support.prom.ua/hc/ru/articles/360004963198. Даний Порядок роботи із зверненнями щодо захисту права інтелектуальної власності визначає процедуру розгляду звернень, які надходять від власників об'єктів права інтелектуальної власності, представників, їх уповноважених діяти від імені та/або в інтересах власників, а також інших осіб, наділених правом на використання об'єктів інтелектуальної власності.

Скаргу можна надіслати на електронну адресу abuse@bigl.ua. Після відправлення електронного листа зі скаргою ви отримаєте автоматичну відповідь з ID заявки.

Обробка звернення зазвичай займає 1-2 робочих дні (але у виключних випадках може займати до 7 (семи) робочих днів). Скарга повинна містити необхідні матеріали зазначені нижче, що значно пришвидшує розгляд скарги.

Після надходження звернення, Адміністрація Маркетплейсу розглядає такі претензії та залишає за собою право вживати заходи відповідно до Угоди користувача та Правил розміщення інформації на маркетплейсі.

У випадку коли скарга не містить потрібної інформації, Адміністрація Маркетплейсу надсилає запит на отримання інформації, необхідної для розгляду скарги. Якщо протягом 7 (семи) календарних днів Адміністрація Маркетплейсу не отримує відповіді, заявка автоматично закривається у зв'язку з відсутністю зворотного зв'язку.

Типи порушень та необхідні документи:

Заборонений контент

1. Скарга з описом суті порушень та контактною інформацією заявника, такою як: номер телефону, e- mail.

2. Перелік прямих посилань на веб-сторінки із порушеннями (надається в електронному вигляді).

Незаконне використання торгових марок

1. Cкарга з описом суті порушення, даними про реєстрацію прав на ТМ та контактною інформацією заявника (номер телефону, e-mail).

2. Сканована копія оригіналу свідоцтва про реєстрацію прав на ТМ або інший документ, що підтверджує право забороняти третім особам використовувати ТМ.

3. Перелік прямих посилань на веб-сторінки із порушеннями (надається в електронному вигляді).

Незаконне використання зображень та логотипів

1. Скарга з описом суті порушення та контактною інформацією заявника, такої як: номер телефону, e-mail.

2. Оригінали фотографій (зображень) із наявністю EXIF даних. Якщо дані зображення піддалися обробці і у заявника немає оригіналів, необхідно надати, необроблені фотографії в більш високій якості, що буде показником того, що фотографії (зображення) належать заявнику.

3. Перелік прямих посилань на веб-сторінки із порушеннями (надається в електронному вигляді).

Незаконне використання текстів, автором яких ви є

1. Скарга з описом суті порушення (зокрема URL сторінки з порушенням, а також посилання на сторінки вашого сайту звідки був скопійований оригінальний текст) та контактною інформацією заявника, такої як: номер телефону, e-mail.

2. В якості підтвердження Вашого авторства можуть бути надані:

- договір про створення текстів на замовлення (з копірайтером і т.д.) та документ, що підтверджує передачу вам майнових прав інтелектуальної власності на створені тексти;

- свідоцтво про реєстрації авторського права;

- рішення суду, яке набрало законної сили, про захист ваших прав інтелектуальної власності на вказані тексти.

- інші відомості, матеріали, що підтверджують ваші авторські права (наприклад, публікація тексту в СМІ, або іншому друкованому виданні з даною публікацією та вказівками автора).

Технічний опис характеристик товару не можна вважати унікальним. Тому він не підлягає захисту як авторський твір.

Зверніть увагу на наступне:

1. Скарга має бути викладена українською мовою. У разі отримання скарги, викладеної іноземною мовою, до неї має бути доєднаний переклад на українську мову і справжність підпису перекладача має бути засвідчена нотаріально.

2. У разі звернення зі скаргою представника правовласника, його повноваження на заборону використання об'єктів права інтелектуальної власності іншим особам мають бути підтверджені належним чином (довіреністю тощо).

3. Документи, що долучаються до скарги, мають бути викладені українською мовою. У разі, якщо документ викладений іноземною мовою, до нього має бути долучений переклад на українську мову і справжність підпису перекладача має бути засвідчена нотаріально. Крім того, документи та їх засвідчені переклади мають бути легалізовані відповідно до вимог чинного законодавства України.

4. Звертаючись до Bigl.ua, ви підтверджуєте свою згоду на пересилання скан-копії претензії стороні, що розмістила відповідний контент, для ознайомлення. Разом з претензією також може бути відправлений пакет документів, долучений вами до звернення.

5. У свою чергу, продавець, надаючи Адміністрації Маркетплейсу документи у відповідь на претензію, також підтверджує свою згоду на передачу їх заявнику.

Крім того, направляючи звернення, ви тим самим:

● підтверджуєте, що зазначена в ньому інформація є точною та правдивою,

● розумієте всю міру відповідальності за направлення недостовірних даних,

● гарантуєте, що така інформація не порушує авторських та/або інших прав інтелектуальної власності третіх осіб та підтверджуєте, що маєте всі права і повноваження, необхідні та достатні для направлення звернення,

● даєте ТОВ «УАПРОМ» згоду на обробку своїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

6. Адміністрація Маркетплейсу не є учасником взаємовідносин між заявником та користувачем, який використовує об'єкти права інтелектуальної власності такого заявника, а лише надає комунікаційну торгову площадку з асортиментом товарів та послуг, яка допомагає підприємцям продавати товари та послуги, а покупцям - купувати. За умови неможливості здійснення сприяння при вирішенні спору

Адміністрацією Маркетплейсу, суперечка вирішується заявником та продавцем самостійно.

7. У разі виявлення порушень на Маркетплейсі, власники/законні представники/особи, які мають право на використання об'єкта(ів) інтелектуальної власності, з метою усунення порушень мають право звертатися безпосередньо до користувачів, що розмістили товарну позицію, або діяти в інший спосіб у рамках чинного законодавства України.

Вибрати файли або перетягніть файли
Це допомогло?
Так
Ні
  1. Таня

  2. Опубліковано
  3. Оновлено

Коментарі