Bigl.ua
Розпочати розмову

Поширені питання по Оплаті карткою

Скільки коштує доставка та хто за неї платить?

За доставку платить покупець. Вартість доставки Залежить від тарифів оператора доставки.


Які способи доставки доступні з Оплатою карткою?

Доставка товарів, оплачених Оплатою карткою можлива операторами Нова пошта, Укрпошта, Meest та Rozetka. Місто і номер відділення покупець вибирає під час оформлення замовлення. Детальніше


Яка комісія при оплаті за допомогою Оплатb карткою?

Ви виборі способу "Оплата карткою" на Bigl.ua комісія не стягуватиметься. 


Оплата карткою це безпечно?

Безпека всіх угод гарантується відповідно до стандартів безпеки Payment Card Industry Data Security Standard, і щорічно підтверджується сертифікатом PCI DSS.


Чим Оплата карткою краще Liqpay або звичайної оплати з карти на карту?

У разі оплати Оплати карткою покупець не турбується про те, що він відправить гроші невідомому продавцеві, який в свою чергу може не відправити йому товар.

Bigl.ua супроводжує покупку та оплату. Оплата карткою допоможе як продавцям, так і покупцям захиститися від шахраїв.


Оплата карткою — це переказ грошей на карту або онлайн-оплата?

Оплата карткою - це спосіб оплати замовлення (переказ з карти на карту або розрахунковий рахунок) на bigl.ua.ua при якому сума рівна вартості замовлення блокується на рахунку покупця, поки покупець не забере посилку з відділення пошти.


Чому під час прив'язки карти продавцеві необхідно вводити свій CVV?

Для того, щоб зараховувати гроші за замовлення, необхідно упевнитися, що ваша карта активна і доступна для зарахувань. У процесі перевірки відбувається операція списання 1 грн, яка тут же повертається. Провести її без CVV-коду неможливо.

Ці дані Bigl.ua не зберігає.


Які замовлення покупці можуть оплачувати з Оплатою карткою?

З Оплатою карткою покупець може оплатити всі товари зі статусом «в наявності», якщо у продавця підключений спосіб оплати «Оплата карткою». Максимальна сума одного замовлення - 29 999 грн.


Як покупцю оплатити замовлення, якщо він не зробив цього відразу?

Продавець може ініціювати оплату зі сторінки замовлення. Покупець отримує повідомлення в Viber або push-повідомлення з номером замовлення і посиланням на оплату.


В які строки продавець повинен відправити оплачене замовлення?

Обмежених термінів на відправку замовлення немає. Ми рекомендуємо продавцям відправляти замовлення якомога швидше. Але продавець з покупцем самостійно можуть узгодити дату відправки товару.

Важливо! Якщо продавець приймає оплати на розрахунковий рахунок, йому необхідно відправити замовлення і отримати виплату за нього протягом 30 днів з моменту оплати покупцем замовлення. Якщо гроші за замовлення не зараховуються продавцю на р/р протягом 30 днів з моменту оплати замовлення - вони будуть повернуті покупцеві на карту автоматично.


Як продавцеві зрозуміти, що замовлення оплачене?

Замовлення, оплачене Оплатою карткою, надходить в кабінет продавця до розділу «Оплачені замовлення» з поміткою «Оплачено». Також продавець отримує повідомлення про оплату замовлення на e-mail та sms. 


Коли продавець отримує свої гроші за замовлення?

Продавець оформлює замовлення, створює в ньому ЕН і відправляє посилку обраною службою доставки. Покупець оглядає і забирає замовлення. Через 24 години, після того, як покупець забрав посилку з відділення логіста, гроші надійдуть на рахунок продавця.


Як отримати виплату грошей за замовлення з Оплатою карткою, якщо покупець забрав товар самовивозом?

Якщо покупець оплатив замовлення з Оплатою карткою і забирає його самовивозом, гроші за замовлення продавцю автоматично не зарахуються, тому, щоб їх отримати, продавцю необхідно звернутися на s@bigl.ua і надати підтвердження того, що покупець забрав свій товар. В якості підтвердження може бути листування з покупцем, що підтверджує самовивіз (у чаті, месенджері, пошті тощо) або чек/квитанція про продаж.


Як продавцеві зрозуміти, за яке замовлення було зараховано гроші?

Якщо оплата замовлення в статусі «Виплачено» в кабінеті компанії, це означає, що гроші за замовлення були відправлені.

Стежити за статусами оплати можна в кабінеті компанії у списку замовлень. Також у момент переказу грошей продавець отримує повідомлення на e-mail та viber/sms про переведення. 


Як можна скасувати замовлення і повернути гроші покупцеві?

Покупець може скасувати замовлення самостійно в кабінеті покупця, якщо в замовлення не додана ЕН.

Якщо продавець вже почав обробляти замовлення — додав електронну накладну, то для скасування замовлення, погодження повернення/обміну товару або повернення грошей покупцеві необхідно звернутися до продавця.

Скасувати оплату замовлення може продавець. Щоб скасувати оплату, йому потрібно перевести замовлення в статус «Скасовано» або вчинити дію «Повернути гроші покупцеві» на сторінці замовлення. Після цього оплата в повному обсязі повернеться покупцеві протягом 3-х банківських днів.


Чи потрібне PPO для Оплати карткою?

РРО та Оплата карткою ніяк не пов'язані. Bigl не зобов'язує продавців видавати фіскальні чеки і не може цього робити.

Отримання коштів по Оплаті карткою на ваш р/р працює так само, як з післяплатою Нової Пошти: з рахунку ФК«ЕВО» чи NovaPay на ваш розрахунковий рахунок. Оплата карткою працює як еквайрингова оплата карткою покупця з виплатою на  р/р продавця. При цьому покупці отримують чек за фінансову операцію. Це не те саме, що товарний чек.

Ми формуємо такий чек автоматично в момент оплати замовлення та надаємо можливість його завантажити на сторінці замовлення в кабінеті покупця.

Для прикладу, такий самий чек покупці отримують і при доставці замовлення з післяплатою на Новій Пошті.

Рішення про фіскалізацію (видачу товарних чеків)  — це відповідальність підприємця і ніяк не пов'язана з Bigl чи Оплатою карткою. Всі роз'яснення щодо фіскалізації вам може надати лише податковий консультант.


Якщо я підключу р/р до Оплати карткою, я повинен буду сплачувати комісію за еквайринг?

Ні. При підключенні р/р через ФК «ЕВО» — діє акція 0% комісії за еквайринг до 30 вересня 2023 року.


Покупці не можуть оплатити з Оплатою карткою з першого разу, створюються дублі замовлень та псують мій рейтинг.

Bigl рахує рейтинг продавця опираючись тільки на відгуки. Такі замовлення не мають впливу на ваш рейтинг.


Мені зручно працювати по передоплаті, оскільки я продаю товари під замовлення. З Оплата карткою я не отримую свої кошти одразу.

Так, кошти вам надходять не одразу, але ви можете бути впевнені, що замовлення вже оплачено в повному обсязі. Кошти холдуються на 30 днів. Зазвичай, цього часу достатньо, щоб виготовити чи доставити товар під замовлення.


В мене специфічні товари, я не встигаю вчасно змінювати ціни. Оплата карткою мені не підходить?

Ви можете підключити Оплату карткою тільки на ті товари, у яких ви впевнені.


Гроші за замовлення з Оплатою карткою зараховуються не одразу. Це не зручно.

Ви можете бути впевнені, що вони заблоковані на рахунку покупця та надійдуть вам протягом 24 годин після того, як покупець забере своє замовлення.


Не зручно контролювати надходження коштів за замовлення.

Якщо ви підключили Оплату карткою до р/р, ви можете контролювати надходження коштів з усіма деталями по замовленню в кабінеті evopay.

Також на сторінці замовлень в кабінеті продавця можна вивантажувати детальний звіт по замовленнях з Оплатою карткою.


В мене багато замовлень, я не буду встигати слідкувати за замовленнями з Оплатою карткою.

На замовлення з Оплатою карткою не потрібно витрачати більше часу, ніж на замовлення з іншим способом оплати. Навпаки, це може значно скоротити процес обробки замовлення для продавця, адже покупець вже зробив повну оплату, йому не потрібно надавати реквізити, нагадувати про оплату та контролювати її надходження. Bigl відправляє покупцю всі необхідні дані (номер ЕН, статус замовлення) за вас.


Чи можна два різних замовлення відправити в одній посилці?

Кожне замовлення необхідно відправляти окремо, з індивідуальною ЕН (експрес-накладної). Це важливо для того, щоб ми змогли зарахувати продавцеві гроші за замовлення.


Що робити покупцеві, якщо в посилці прийшло не те, що очікував?

Рекомендуємо покупцеві оглянути товар у відділенні пошти та якщо він не підійшов - відмовитися від отримання.

Важливо! Покупці, не підписуйте накладну, якщо не забираєте замовлення.

Якщо ви відмовляєтесь від отримання посилки, кошти автоматично повернуться вам на карту протягом 3-х робочих днів.


Яка комісія на зарахування грошей продавцю?

Оплата карткою працює без комісії, але її може брати ваш банк. Розмір комісії залежить від умов обслуговування картки одержувача.

При зарахуванні грошей на розрахунковий рахунок, з продавця списується комісія за інтернет-еквайринг в розмірі - 2,2% від суми чека при оплаті картами VISA і Mastercard будь-якого банку України та світу. Комісію стягує банк.


Чому продавець не може прив'язати ЕН (експрес-накладну) в замовлення?

Якщо замовлення вже Виконано, прив'язати ЕН можливості немає. Щоб прикріпити накладну та отримати виплату, необхідно перевести замовлення в будь-який інший статус (Прийнятий, Сплачений, Новий тощо), прикріпити ЕН та знову перевести замовлення в статус Виконано.

Також в замовлення не додаються ЕН, якщо контакти отримувача не збігаються з контактами, вказаними в замовленні. В такому випадку варто звернутись на s@bigl.ua для зарахування коштів за замовлення.


Чому гроші зараховуються продавцю аж через 24 години?

Цей запас часу існує для врегулювання можливих конфліктів між продавцем і покупцем.

Для продавців, які якісно працюють із замовленнями по Оплаті карткою, виплата можлива відразу після отримання посилки покупцем.


Замовлення забрали, пройшло 24 години, а гроші продавцю не зараховані. Що робити?

Перевіряємо, чи прив'язана до замовлення ЕН (експрес-накладна) «Нова пошта». Це обов'язкова умова зарахування грошей.

Якщо ЕН прив'язана до замовлення - перевіряємо, коли була забрана посилка. Тільки через 24+2 години гроші будуть перераховані на рахунок продавця. Перевірити дату забору посилки можна на сайті логістів: Нова пошта, Укрпошта, Meest.

Виплата відразу після отримання посилки покупцем доступна для компаній, які:

  • отримали і опрацювали понад 10 замовлень з Оплатою карткою;
  • якісно обслуговують покупців: не тягнуть з відправкою, адекватно і вчасно реагують на звернення і, в разі конфліктних ситуацій, намагаються вирішити їх самостійно, не доводячи до відкриття спору;
  • з мінімальною кількістю спірних ситуацій, ініційованих покупцями.

Зверніть увагу! Статус якості компанії змінюється раз на добу. Якщо не пройшло ще 24+2 години з моменту забору посилки - очікуємо відправки грошей.

Важливо! На банківську карту гроші надходять через 24 + 2 години після того, як покупець забере посилку на пошті. На розрахунковий рахунок гроші будуть зараховані на 2й день після забору.


Що робити продавцеві, якщо покупець оплатив товар, а його немає в наявності?

Покупець бачить, що товар в наявності та готовий за нього заплатити 100% вартості, він не повинен думати та переживати щодо актуальності ціни та наявності. Це світова практика. Тому ми просимо продавців стежити за актуальністю цін та наявністю товарів.

Якщо ж таке трапиться, продавець може скасувати замовлення і повернути покупцеві гроші.


Чи можна вибрати кур'єрську доставку з Оплатою карткою?

При доставці товару Новою поштою або Meest, покупець при оформленні замовлення може вибрати спосіб доставки: у відділення, у почтомат або кур'єром. Доставка логістом Укрпошта та Rozetka можлива тільки у відділення.


Що робити, якщо покупець вказав неправильний номер телефону при оформленні замовлення?

Номер телефону покупця та отримувача посилки повинні збігатися, щоб гроші за замовлення були автоматично зараховані продавцю. Якщо ж склалася ситуація, що покупець допустив помилку, продавець може переоформити замовлення або відправити товар за накладною НЕ з кабінету компанії.

Якщо продавець відправляє посилку за іншою накладною, необхідно звернутися до Служби турботи про користувачів Bigl.ua для зарахування грошей в ручному режимі. Щоб отримати виплату необхідно надати номер замовлення і номер накладної, по якій клієнт забрав посилку.


Як відправити посилку та отримати гроші, якщо покупець замовляє товар не собі?

Номер телефону покупця та отримувача посилки повинні збігатися, щоб гроші за замовлення були автоматично зараховані продавцю. Але якщо є необхідність відправити посилку іншому одержувачу, продавець може це зробити.

Для замовлень з доставкою Новою Поштою, покупець може змінити отримувача самостійно. Для цього у мобільному додатку Нової Пошти потрібно скористатись функцією "Інший отримувач" — вказати номер телефону людини, якій потрібно надати право отримати посилку, та натиснути "Доручити". Ця функція діє тільки для замовлень з оголошеною вартістю до 30 000 грн.

Для замовлень з доставкою іншими логістами, продавець може відправити замовлення по накладній НЕ з кабінету компанії, а після - звернутися в Службу турботи про користувачів Bigl.ua для зарахування грошей в ручному режимі. Щоб отримати виплату необхідно надати номер замовлення і номер накладної, по якій клієнт забрав посилку.


Чи може покупець замовити переадресацію посилки на інше відділення пошти?

Так. Переадресувати посилку на інше відділення може і відправник, і одержувач.

У разі переадресації виплата грошей за замовлення відбувається автоматично.


Як бути продавцям з незабраними посилками та відмовами, якщо вони будуть?

В цілому по маркетплейсу незабирання, повернення становить близько 2-3%. Тобто якщо покупець оплачує товар онлайн, він дуже рідко за ним не приходить. Так, він може відмовитися під час огляду товару, якщо щось не підійшло. Це його законне право. Але по статистиці, таких випадків небагато.


Чи є компенсація вартості доставки якщо покупець не забрав посилку з відділення?

Так. 


Куди звертатися, якщо є питання з приводу Оплата карткою?

Якщо у вас з'явилися питання, Служба турботи про користувачів охоче відповість на них, пишіть: s@bigl.ua
Вибрати файли або перетягніть файли
Це допомогло?
Так
Ні
  1. Таня

  2. Опубліковано
  3. Оновлено

Коментарі